5.4.2024 -> Doplněna odpověď na dotaz v sekci "PORADNA". Téma dotazu = Způsobilost procesu.

1.12.2023 ->
Krásné hodnocení školení na Google - "Perfektní školení. Na školení jsem šel s přesvědčením, že takové školení nemůže nic změnit a šel jsem tam jen proto, že bylo školení povinné. Po osmi hodinách školení jsem odcházel s přesvědčením, že není až takový problém změnit fungování zažitých zvyklostí a že je možné věci dělat jinak. Samozřejmě závisí hodně na vedení, jak se ke změnám postaví, ale pokud vedení bude chtít, tak to naši firmu může posunout úplně na jiný level. Během školení padaly různé příklady z praxe, trefné paralely například ze sportovního prostředí, různé návrhy na zlepšení apod. Nakonec vlastně těch osm hodin uteklo jako nic a vlastně by mi ani nevadilo, kdyby ještě pokračovalo."

15.6.2023 -> Katedra managementu kvality nabízí širokou možnost odborné spolupráce. Více informací je k nalezení zde: https://www.prokvalitu.cz/spoluprace-s-vsb-tu-ostrava/.

18.4.2023 -> Vystoupení na odborné konferenci KVALITA 2023 s příspěvkem "Časté nedostaky při praktickém užívání vybraných nástrojů a metod kvality". Celý záznam vystoupení lze zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=iZhYAWI7OqA.

25.1.2023 -> Po dvou letech příprav byla vydána nová příručka VDA 6.3 věnující se auditu procesu (zatím pouze v anglickém a německém jazyce, na českou verzi zatím čekáme). Přestože neznáme ještě přesnou českou terminologii, představme si některé změny, které nové vydání přináší. 9.2.2023 -> Aktualizovány informace po vydání české verze příručky. Více zde: https://www.prokvalitu.cz/vda-6-3-2023-audit-procesu/.

15.10.2022 -> Úspěšné absolvování online kvízu od společnosti VDA QMC na téma "VDA Automotive Core Tools", a to s velkou časovou rezervou. Všechny důkazy profesní způsobilosti lze nalézt zde: https://www.prokvalitu.cz/ke-stazeni/.

24.9.2022 -> V odborném internetovém časopise Q magazín (ISSN 1213-0451) v aktuálním čísle 2022/02 byl zveřejněn autorský článek pojednávající o tom, proč některé nástroje kvality nejsou tak efektivní, jak bychom si přáli. Autor: Michal Bohuš, název článku: Časté nedostatky při užívání vybraných nástrojů a metod kvality aneb na detailech záleží.
P.S. Editaci odstavců a řádkování prováděl editor časopisu, omluvte tedy případné nedostatky, které nejsou na straně autora :-)

30.4.2022 -> Doplněna odpověď na dotaz v sekci "PORADNA". Téma dotazu = MSA.