30.4.2022 -> Doplněna odpověď na dotaz v sekci "PORADNA". Téma dotazu = MSA.

30.4.2021 -> Doplněna další recenze na online školení v sekci "reference školení".

25.2.2021 ->
Dnes jsme na online školení FMEA řešili rizika při výrobě řízků ? Trochu mě uklidnilo, že "operace" máčení masa do vajíčka obsahuje maximálně střední míru rizika ? Takže pokud nevíte, co k nedělnímu obědu, mám tady jeden tip ? ??.

2.1.2021 ->
Milí obchodní partneři, přátelé,
dovolte, abych Vám poděkoval za Vaši přízeň v uplynulém roce, který pro nás všechny byl tak trochu jiný.
Do nového roku 2021 bych Vám chtěl popřát zejména zdraví a optimismus.
Přidám také přání toho:
- abyste vždy měli všechno pod kontrolou (SPC),
- aby se Vám vyhýbaly problémy (FMEA),
- aby každý nový experiment dobře skončil (DOE),
- abyste každý Váš projekt dobře zvládli (APQP),
- abyste nemuseli řešit zbytečně moc problémů (8D),
- abyste měli na věci správný náhled (MSA)
a hlavně,
- aby ten nový rok 2021 byl co nejvíce KVALITNÍ.
Michal BOHUŠ, konzultant a lektor v oblasti kvality

9.12.2020 -> Ač se blíží konec roku a vánoční svátky, do konce roku nás čeká ještě několik školení. Měli bychom ještě proškolit témata SPC a PPAP (a to dokonce opakovaně). V sekci "reference školení" jsem si dovolil sdílet jednu velice pozitivní reakci na on-line kurz. Většina účastníků on-line školení nepovažuje tuto formu vzdělávání za méněcennou. Daří se, aby tato forma vzdělávání měla stejnou přidanou hodnotu, jakou mají kurzy s osobním kontaktem. 

25.9.2020-> Na přímý dotaz ohledně ochranných prostředků na školeních odpovědělo MZČR tak, že povinnost mít po celou dobu školení nasazenou roušku platí i pro lektora. Ochranný štít v žádném případě nenahrazuje roušku. Dvoumetrový odstup nehraje roli, pokud je školení v uzavřené místnosti.
Celodenní kurzy ve 3 dnech za sebou dají hlasivkám hodně zabrat. Snad škrábání v krku přes prodloužený víkend ustane.
Na druhou stranu, všech 35 účastníků těchto 3 celodenních školení hodnotilo lektora 10 body z 10 možných - tedy 100% úspěch. Chtělo by to tedy zvážit, zda nenechat nasazenou roušku i v době, kdy už to nebude povinné (snad vše zvládneme a brzy se tohoto stavu opět dočkáme).

2.7.2020-> Co má společného Roman Kreuziger (cyklista), Smil Flaška (šlechtic a spisovatel), Ewa Farna (zpěvačka), František Xaver Němeček (autor vůbec první Mozartovy biografie) nebo František Kožík (spisovatel)? Těžko říct, ale v jejich rodištích proběhla v posledních dnech konečně další školení (tedy v Moravské Třebové, Pardubicích, Třinci, Sadské či v Uherském Brodě).

29.5.2020-> Zkušenosti z prvního osmihodinového školení v roušce ?:
1) po každé druhé větě děláte delší pauzu na nadechnutí ?
2) musíte dělat častější přestávky a chodit na vzduch každou hodinu
3) vidíte, jak vám přes roušku stoupá pára od pusy ?
4) občas se vám mlží brýle ?
5) na posluchače se usmějete, ale oni na to nereagují ?
6) bolí vás hlava ?
7) po školení 2 dny chraptíte ?
8) ale dáte to (nic jiného vám nezbývá )

19.5.2020: V odborném internetovém časopise Q magazín (ISSN 1213-0451) v aktuálním čísle 2020/01 byl zveřejněn autorský článek pojednávající o harmonizaci FMEA. Autor: Michal Bohuš, název článku: Harmonizovaná FMEA očima lektora aneb dopady nové příručky na praktickou aplikaci metody FMEA.

19.4.2020: Na posledním ONLINE školení na téma 8D report jsme řešili reklamaci zákazníka v restauraci. Namísto objednaného vejce naměkko dostal zákazník vejce natvrdo. Padala spousta variant, jak problém vyřešit: rentgenová kontrola vajec, koupě vejcovaru, angažování ochutnávače do kuchyně, zastřelení slepice, rozbíjení vajec přímo v kuchyni, spoléhání se na minutku, měření času na stopkách a podpis kuchaře a šéfkuchaře na záznam, angažování Zdeňka Pohlreicha nebo Jiřího Babici do týmu. A jak byste reklamaci vyřešili vy? ??