BŘEZEN 2020

Do březnových školení nám zasáhl Coronavirus. Mnoho z nich jsme museli odložit. Některá jsme zachránili formou online. Přeji všem hlavně pevné zdraví!

17.3.2020: Nově nabízím školení online. Výhodou je, že nemusíte trávit čas v jedné místnosti s ostatními a současně neztrácíte přímý kontakt s lektorem ani ostatními účastníky. Kvalita školení tím netrpí, výhodou je mikrofon a webkamera posluchačů, ale není nutností. Pro ty, kdo nemůžou docházet do práce, se lze připojit i z domova. V době, kdy bychom měli nosit roušky, je to navíc bezpečná forma výuky. Zároveň efektivně využíváme volného času, který někteří z nás jsou nuceni strávit v domácím prostředí. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat na michal.bohus@prokvalitu.cz. Přeji všem pevné zdraví!

5.3.2020: Nejen 97% hodnocením, ale také dárky z oficiální limitované olympijské kolekce připravené speciálně pro olympijské hry v japonském Tokiu odměnili posluchači firmy z Moravské Třebové kurz s názvem "Nová FMEA". Ještě jednou děkuji za milé přivítání, inspirativní prostředí a kolektiv se zájmem o problematiku a vlastní rozvoj!

ÚNOR 2020

V únoru proškoleno 30 posluchačů na novou harmonizovanou FMEA a 10 zájemců o téma SPC. Za posluchači na školení procestováno dohromady 684 kilometrů. Na dalších projektech odpracováno zhruba 70 hodin.

25.2.2020: Nový nejzápadnější bod, kde proběhlo školení - město Tachov, kousek od hranic s Německem. Školení SPC s hodnocením lektora 98%.
Všechna místa, kde proběhla školení, si můžete prohlédnout na mapě zde: https://www.prokvalitu.cz/lektorske-dovednosti/

21.2.2020: Pokud přemýšlíte, zda si k večeři uděláte krupičnou kaši nebo vejce na měkko, zvolte vždycky vejce na měkko!
Proč? No na posledním školení nové harmonizované FMEA jsme kromě analýzy rizik procesů lisování, potisku či stříhání prováděli analýzu vaření krupičné kaše a vejce na měkko. Rizika u vaření kaše byla mnohonásobně vyšší než u přípravy vejce na měkko

LEDEN 2020

V lednu proškoleno 58 posluchačů na novou harmonizovanou FMEA a 9 zájemců na téma Plán kontroly a řízení (Control Plan). Za posluchači na školení procestováno dohromady 1184 kilometrů. Na dalších projektech odpracováno bezmála 100 hodin.

Ve spolupráci s partnerskou vzdělávací organizací bylo uspořádáno školení na novou harmonizovanou metodu FMEA pro výrobní závod v Táboře. Školení proběhlo 22.1.2020 a v následujících dnech proběhne dalších 5 školicích dní na toto téma. Celkem by mělo být proškoleno 52 posluchačů z oblasti konstrukce, technologie či kvality. Ohlas na první kurz z řad posluchačů byl velice pozitivní. Hodnocení odborné úrovně lektora - 9x velmi spokojen, 3x spokojen. Hodnocení schopnosti lektora zaujmout posluchače a vysvětlit problematiku - 12x velmi spokojen. Hodnocení praktických zkušeností lektora a schopnosti se o ně podělit s posluchači - 10x velmi spokojen, 2x spokojen. Těším se na setkání s dalšími kolegy a věřím, že jejich spokojenost bude obdobná.

Naštěstí ne v pátek, ale v pondělí 13.1.2020 došlo k realizaci dalšího školení na téma "Plán kontroly a řízení" ve firmě na okraji Brna zabývající se např. výrobou hlavic k radiátorům. Dle zpětných reakcí účastníků splnilo školení očekávání pro nastavení správného procesu tvorby "Control Planu". Většina z devíti posluchačů dokonce vydržela o něco déle než byl plánovaný rozsah semináře. Nepotkat cestou zpět na dálnici kamion, který při jeho předjíždění začal náhle vybočovat do levého jízdního pruhu, proběhlo vše naprosto bez problémů. Díky předvídavosti a rychlé reakci dopadlo vše dobře.  

Dne 9.1.2020 proběhlo proškolení nové harmonizované analýzy FMEA ve výrobní firmě v Mělníku (jak říkají místní - na Mělníku (-: ). Posluchači se dozvěděli, jaké podstatné změny přinesla nová příručka FMEA. Vyzkoušeli si některé kroky na praktickém příkladu přímo z jejich výrobního prostředí. Svou spokojenost vyjádřili účastníci kurzu jeho hodnocením s průměrnou známkou 10,0 z 10 možných. Lektora kurzu hodnotili stejným výsledkem. Hlavním poznatkem byla nutnost užší spolupráce dodavatelů se zákazníky a potřeba hlubšího zapojení managementů firem.